Komik Sözler

Komik yazılar

Komik resimler

Reklamlar

Türkiye Şartlarında Bankamatik Kullanma Talimatı

Türkiye Şartlarında Bankamatik Kullanma Talimatı

1. Bankamatik'e gelindiğinde sıra gelmeden cepten kart çıkarılmaz.

2. Sırada beklerken sıra size gelene kadar üfff, püfff gibi tripler atılır…

3. Sıra Size geldiğinde tıpkı caddede karşıdan karşıya geçermiş gibi önce sağa, sonra sola, sonra tekrar sağa bakarak şüpheli bir dorum görülmediği takdirde bankamatik kartı önce dikine sonrada enine makinaya sokulmaya çalışılır. Girmemesi durumunda standart ölçülere uyacak şekilde sokulmaya çalışılır. Ama bir kerede kartı doğru sokmak için panoda gösterilen kart sokuş şekli kesinlekle kaale alınmaz ve en son çözüm kalmadığı takdirde bu yolla kart makinaya sokulur.

4. Şifrenizi girmeniz istendiğinde baş parmak, yada şahadet parmağıyla tuş takımına yapılan yoğun baskı ile şifreniz girilmeli, tuşların canı çıkarılmalıdır.

5. Artık sorunsuz bir şekilde bankamatik hesabıyla baş başa kalındığında dokunduruk monitörlere parmakla dokunmak yerine iş sağlama alınıp avuçla dokunulmalı, mümkünse parmaklar dil yoluyla yalanarak ıslatılmak sureti ile ekrana dokunulmalıdır.

6. Çekilecek para miktarının yanlış yazılması durumunda kesinlikle sil veya geri dön tuşu kullanılmamalı direk iptal tuşuna basılmalıdır ve giriş işlemi yukardaki dört maddeye göre tekrar gerçekleştirilmelidir.

7. Bu kez emniyet tedbirleri yükseltilmeli ve çekilecek para miktarında yer alan rakamsal değerler tuş takımına tane tane mümkünse 3 saniye aralıklarla girilmelidir.

8. Bütün bu işlemleri gerçekleştirirken sırada bekleyenler görmesin diye bankamatik en iyi derecede kamufle edilmelidir.

9. Sırada bekleyenler hadi kardeşim çabuk ol diyince söylenecek iki çift söz mutlaka bellekte tutulmalı, etki anında direk tepki verilmelidir.

10. Bankamatik parayı verdikten sonra para sayılıp cebe konulmak suretiyle usteki maddelere göre tekrar giriş yapılmalı ve makinanın çekilen para miktarını doğru düşüp düşmediği mutlaka kontrol edilmelidir.

11. Etrafta kuşku verici bakışlar olup olmadığı kontrol edildikten sonra yola devam edilip gidilmelidir.

Bu haber 29 Ekim 2010 tarihinde tarafından Kahkaha Merkezi kategorisi altına yazılmış. ve 1 Yorum yapılmış

Benzer yazılar

ReklamlarKimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Türkiye Şartlarında Bankamatik Kullanma Talimatı"

avatar

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
memati
memati
12 yıl 7 ay önce

az bile söylenmiş..

wpDiscuz

Reklamlar


Rastgele yazılar


Facebook Grubu