Komik Sözler

Komik yazılar

Komik resimler

Reklamlar

Ah Şu Rizeliler

Kıvrak zekalı Karadeniz insanı, gerek yorumlarıyla, gerek başlarına gelen olaylara getirdikleri pratik çözümlerle, mizahçılara taş çıkartıyor.

Hepsi gerçek
Kıvrak zekalı Karadeniz insanı, gerek yorumlarıyla, gerek başlarına gelen olaylara getirdikleri pratik çözümlerle, mizahçılara taş çıkartıyor. Fatih Sultan Kar ın hazırladığı Yaşanmış Rize Fıkraları kitabında yer alan ilginç olaylar, duyanları kahkahaya boğuyor. İşte, fıkra gibi gerçeklerden bazıları…
# * Rize eski Milletvekili Fuat Sirmen, bir gün TBMM de yaptığı bir konuşmada, Milletvekillerinin yarısı aptaldır deyince Meclis te milletvekillerinin tepkisini çekmiş. Tepkiler üzerine tekrar söz alan Sirmen, kürsüye çıkarak bu kez Meclis tekilerin yarısı akıllıdır demiş.
# * Rizeli Turgay Civelek, aldığı 30 kiloluk buzağıyı, evinin altındaki ahırda beslemeye başlamış. Aradan 14 ay geçtikten sonra 30 kiloluk buzağı tam 240 kiloluk bir boğa olmuş. Talihsiz boğa, ahırda mahsur kalmış.
# * Rize Belediyesi ne ait 100. Yıl Parkı nın havuzundaki sazan balıkları, sarhoşlar tarafından çalınıp yenilmiş. Bunun üzerine dönemin ANAP lı Belediye Başkanı Hızır Hop, telsizle Park ve Bahçeler Müdürü ne, Sazanları yediler, parktaki kazları koruma altına alalım diye seslenmiş.
# * Rizeli Tahsin Tuzcu at yarışına çok meraklıymış. Kaybedince, Burun farkıyla kaybettim dermiş. Bir gün eşi dayanamamış ve Oy senin burnuna ne diyeyim. Uzun burunlu bir at bul diye sitem etmiş.
# * Rize eski Belediye Başkanı Ekrem Orhon, dönemin valisi ile gezintiye çıkmış. Vali sohbet sırasında, eşini kaybeden Orhon a Üzülme, sana anamı veririm. Onunla evlenirsin diye takılmış. Üzüntülü başkan da valiye, Ananı almak bir şey değil de, koca valiye Oğlum demek biraz ağır gelir bana diye cevap vermiş.

Bu haber 23 Mayıs 2013 tarihinde tarafından Komik Yazılar kategorisi altına yazılmış. ve Yorum yapılmamış

Benzer yazılar

ReklamlarKimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar

wpDiscuz

Reklamlar


Rastgele yazılar


Facebook Grubu