Komik Sözler

Komik yazılar

Komik resimler

Reklamlar

FIA’dan Türkiye Gp’si Için Özel Kurallar!

FIA, Türkiye GP’si “Özel Kuralları”nı Açıkladı

Internet’te birkaç günden beri dolaşan ilginç ve anonim bir e-posta’yı sizlerle de paylaşmak istedim. Bu mizahi yaklaşımla yazılmış yazı, yaratıcılıkta üzerimize kimsenin olmadığının da bir kanıtı gibi.

1- Türk pilotlar yarış araçlarının bagajlarında mangal bulunduramayacaklar.

2- Otomobilde teyp ve anfi teşkilatı varsa söktürülecek, mini vantilatör, kafasını sallayan köpek ve dikiz aynalarında boş CD bulunduran pilotlar yarışa alınmayacak.

3- Araçların arkasında yazılı bulunan “Canısı; Var Ya; Deli Yürek; Bir Sana Doyamadım, Bir de Sabah Uykusuna; Günahkar Sokaklarin Tövbekar Çocuğu Muhittin; O Şimdi Asker; 81/3 Tertip Idris; Anan Da Sollardı” gibi
ibareler acilen çıkartılacak.

4- Pitstop anında (tamir – bakım amaçlı kısa süreli mola) teknik ekipten;”Usta gelmişken bir de karbüratöre bakıver”, ya da “Difransiyelden ses geliyor, alt takımlara el atıver” gibi taleplerde bulunulmayacak.

5- Ülkemize gelen hiçbir yabancı pilotun arabasına yaklaşıp;”Usta kaç yapıyo bu?”, “Bizim Almanya’daki kayınçoda bunun aynısından vardı”, “Bunların ikinci elleri kaça gidiyo hoca” gibi sorular sorulmayacak.

6- Start verildigi anda arkadan “Daaaaat” diye kornayla uyarı yapilmayacak.

7- Yarış sırasında yabancı pilotlarla çarpışmak suretiyle kaza yapan pilotlarımızın, “Trafik gelmeden yerinden kıpırdatmam arabayı”, ya da “Sana sanayiden tanıdık bi ustanın kartını vereyim, git ona yaptır, faturayi ben hallederim” gibi yaklaşımlar göstermelerine kati surette izin verilmeyecek.

8- Marlboro, Camel, Winston gibi yabancı sigara reklamlarıyla birlikte, milli menfaatler uyarınca, Tekel 2000, Uzun Samsun, Yeni Rakı, Altınbaş,Vefa Bozacısı gibi reklamlar alınabilecek. Ancak, yarış sırasında kesinlikle çay ve sigara içilmeyecek.

9- Cam silici çocuklar pisten uzak tutulacak.

10- Yine Startta bekleyen arabaların arasına, trafik tıkalı zanneden Sucu, Kağıt Helvacı, Simitçi gibi seyyar satıcıların girerek sürücülere satış yapması engellenecek.

11- Piste kati surette hız engelleyici tümsek konmayacak.

12- Pistin civarından büyük veya küçük baş hayvanların, sürücülerle viraji aldığında karşı karşıya gelmesine engel olunacak.

13- Seyircilerin bir kaza anında piste fırlayip, kazma, kürek ve levyelerle sürücüyü yaka paça arabadan çıkarmalarına engel olunacak.

14- Pitstoplarda duran otomobillere kapkaççıların yaklaşmasına izin verilmeyecek.

15- Starttan önce otomobillerin başında bekleyen Pit Bebeklerine “Yavrum hepsi senin mi?”, “Bebek akşam boş musun?” gibi tacizlerde bulunanlar kesin diskalifiye edilecek.

16- Otopark Mafyasının, pistin etrafındaki 10 kilometre çapındaki alana girmesine kolluk kuvvetleri engel olacak.

Bu haber 29 Ekim 2010 tarihinde tarafından Kahkaha Merkezi kategorisi altına yazılmış. ve Yorum yapılmamış

Benzer yazılar

ReklamlarKimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar

wpDiscuz

Reklamlar


Rastgele yazılar


Facebook Grubu