Komik Sözler

Komik yazılar

Komik resimler

Reklamlar

AŞK yanlışları

Sonu hiç gelmeyecekmis sandigimiz ask hikayeleri yasariz. Ask üzerine bir sürü kitap okur, ask üzerine durmaksizin konusuruz.

Ask biter mi, askin ömrü kaç yildir, ask herseyi affeder mi?.. :p :p

Bütün bu sorularin yaninda, bildigimizi sandigimiz ya da aslinda hiç bilmedigimiz bazi gerçekler vardir. Iste ‘sorun yok’ sandiginizda, iliskileri çikmaza sokan beli basli yanlislar…

YANLIS: Eski partnerinize karsi hala güçlü hisleriniz varsa, yeni partnerinize asik olamazsiniz.

Bu aslinda yanlis bir tez. Çünkü insanlar yasamlari boyunca birden fazla kisiye asik olabilir. Eski partnerinize karsi hala güçlü hisler besliyorsaniz, bu sizin kabahatiniz degil. Bu belki de yeni partnerinizde bulamadiginiz ve aliskin oldugunuz bir takim özelliklerle ilgilidir. Bu sizin yeni partnerinize asik olamayacaginiz göstermez.

YANLIS: Dogru insan’ ile karsilasinca bunu kesinlikle anlarsiniz.

Bir partiye katilirsiniz ve salonun öbür ucunda ayakta duran ve gözlerinizin içine bakan kisiyle birbiriniz için yaratildiginizi düsünürsünüz. Peki ya buna inanip ta sonradan yanildigini görenler? Tanistiginiz birinin sizin ruh ikiziniz oldugunu düsünüp te hemen harkete geçmeyin, yanilma ihtimaliniz çok yüksektir çünkü.

YANLIS: Evlenmeden öncce birlikte yasamak, aranizdaki bagi saglamlastirir.

Çiftlerin yüzde 50’si evlenmeden önce birlikte yasiyor. Fakat bu, bosanma oranini düsürmüyor. Hatta arastirmalar, evlenmeden önce ayni evi paylasanlarin bo

sanma oranlarinin daha yüksek oldugunu gösteriyor.

YANLIS: Ideal erkeginiz birçok açidan size benzer .

Evlilik uzmanlari, etnik, dini ve baska benzerliklerin, uzun süreli iliskilerin anahtari oldugunu söyleseler de, bu gerçek degil. Bir iliskinin süresi, ortak amaçlar ve birbirini tamamlayan karakterlerin bulusmasindan geçiyor.

YANLIS: Esinizi seçerken gözü doymus birini seçmek daha dogrudur.

Kadinlar, hayatlarina giren erkeklerin kendilerinden önceki yasamlarini dolu dolu yasamalarinin avantaj oldugunu düsünürler. Bundan emin olmayin, unutulmamasi gereken bir nokta var ki, huylu huyundan vazgeçmez…

YANLIS: Kiskançlik, onun size deger verdiginin en temel göstergesidir.

“Erkek, sevdigi kadini sahiplendigi için kiskanir, normaldir” diye düsünenler vardir mutlaka. Kiskançlik, sevmek ve sahiplenmekten degil, kaybetme korkusu ve güven eksikliginden kaynaklanir.

YANLIS: Iliskinin basinda kötü olan seks iyi yasami zamanla harika olur.

Bir iliskinin baslangicinin en tutkulu dönemi oldugu düsünülürse ve bu dönemde seks kötü gidiyorsa, iliskinin devaminda ayni kalmasi muhtemeldir.

Bu haber 29 Ekim 2010 tarihinde tarafından Sevgi kategorisi altına yazılmış. ve Yorum yapılmamış

Benzer yazılar

ReklamlarKimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

avatar

wpDiscuz

Reklamlar


Rastgele yazılar


Facebook Grubu